Yönetim Kurulu

  

A. Kartal USLUEL  
Başkan

1964 Ankara doğumludur. 1981 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1985 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik‐Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını 1987’de Syracuse University (ABD)’de Elektrik‐Elektronik Mühendisliği konusunda almıştır. 1991‐1992 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

Enerji sektöründe faaliyet gösteren USLUEL grup şirketleri bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Halen Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Üyesi, Elektromekanik Sanayiciler Derneği (EMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı, ASO Elektrik Komitesi üyesidir.

1998 yılından bu yana TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği, TED Ankara Koleji Vakfı ve Türk Eğitim Derneğinde Yönetim ve Denetim Kurullarında görev almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


 gamzehanım

 

Doç.Dr. Gamze AŞÇIOĞLU ÖZ 
2. Başkan

 


 bulent bagdatli

 

Bülent BAĞDATLI
Genel Sekreter
 

1964 Ankara doğumludur. 1981 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1985 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından 1989 yılında ABD’de, University of Alabama, Mühendislik Bilimleri Bölümü’nde Yüksek Lisans derecesini tamamlamıştır. 

25 senelik profesyonel yöneticilik görevinden sonra, 2019 yılında İNOKSAN Endüstriyel Mutfak A.Ş. firmasından emekli olmuştur. Şu anda aynı sektörde, Danışman olarak faaliyet göstermektedir.

2003 -2013 yılları arasında TED Ankara Koleji Mezunları Derneği’nde, Başkanlık dahil muhtelif görevlerde bulunmuştur. Halen, TED Yükseköğrenim Vakfı Yönetim Kurulu’nda da Sayman olarak görevini sürdürmektedir.      

 


bilgebaki

 

Bilge BAKİ
Genel Sayman


 

Çağatay AYTEKİN
Üye

Ankara‘da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak mezun oldu.Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık ruhsatını aldı ve halen Ankara Barosuna kayıtlıdır.

Kurduğu Atlas Savunma Sanayi ve Havacılık Şirketler Grubu’nun  Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticaret hayatına girdi.

Amerika‘da ATDT Defense&Aviation&Marine firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığına, ardından Kanada’da kurulu ailesine ait olan Atlantic Shipping Group’ta ve Tiage International Construction and Investment firmalarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına getirildi.

Daha sonra Hong Kong‘da kurduğu Atlas Defence&Aviation&Marine firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.

2017 yılında madencilik sektörüne atıldı ve Atlas Madencilik firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi.

2019 yılında  İngiltere’de ATI Investment şirketini kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.Halen bahse konu şirketlerdeki görevleri devam eden Çağatay Aytekin, ayrıca İsviçre‘de kurulu ailesine ait olan AYK Uluslararası Yardım Vakfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.
 
Ticaretin yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok ticari ve sosyal konularda çalışmalar yapan Sivil Toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıkları ve Yönetim Kurulu üyelikleri de bulunmaktadır


sibel

 

Sibel OĞUZUTKU
Üye

1972 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde 1989 yılında tamamladıktan sonra 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.

Uzun yıllar tekstil sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarında marka yöneticiliği yaptı. 2006 yılından beri kamu - özel sektör işbirlikteliği ve AB nezdinde çalışan bir dernekte Genel Sekreter olarak görevini sürdürmektedir. 

2011-2013 yıllarında TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Denetim Kurulu Yedek Üyesi, 2014-2015 yıllarında TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Saymanı, 2015-2019 yıllarında TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Genel Sekreteri görevlerinde bulundu.


hakansahin

 

Hakan ŞAHİN
Üye

Hakan Şahin, TED Ankara Koleji’nde orta öğrenimini tamamladıktan sonra sırasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programlarından Şeref Derecesi ile mezun oldu. Son olarak Anadolu Üniversitesi Felsefe Lisans Programı’nı Yüksek Onur Derecesi ile tamamladı.

İş hayatına Koç Holding A.Ş. Yönetici Hazırlama Projesi kapsamında Finans Uzmanı olarak başladı. Ardından Ranova İnşaat Turizm Ltd.Şti.’de Yönetici Ortak olarak görev aldı. Şirketin inşaat, turizm, eğitim ve gayrimenkul geliştirme alanlarında yatırımcı ve işletmeci olarak yer alınmasını sağladı.

Sivil Toplum Kuruluşları ile henüz lise öğrencisiyken tanışan Hakan Şahin, halen Türk Eğitim Derneği’nde yönetim kurulu yedek üyeliği ile birlikte burslardan sorumlu eğitim komitesinde gönüllü faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca İzgören Akademi ve İvme Kurumsal Danışmanlık bünyesinde kurumsal danışman ve eğitmen olarak hizmet vermektedir. Sivil toplum ve özel sektördeki deneyimlerini danışman ve eğitmen olarak Avrupa Birliği Hibe Programları’nda birleştiren Hakan Şahin, başta Türk Eğitim Derneği olmak üzere STK’ların hibe kaynaklarından faydalanmalarını sağlamıştır.

Tiyatroya gönülden bağlı olan Hakan Şahin TED Ankara Koleji’nde başladığı oyunculuk serüveninde bugüne kadar 12 tiyatro oyununda rol aldı. Halen oyunculuğa L’avare Sahne’de devam etmektedir. Bir bisiklet tutkunu olarak 10.000 km üzerinde yol yaparak bisiklet kültürünün yayılması için çaba göstermektedir.

Hakan Şahin evli, bir kız, bir erkek evlat sahibidir. 


mehmetböge  

Mehmet BÜGE
Üye 

1967 doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji; lisans ve lisans üstü eğitimini ODTÜ Matematik Bölümü'nde tamamladı. 1990 - 2000 seneleri arasında Ankara'daki çeşitli özel öğretim kurumlarında matematik öğretmenliği yaptı. 1998 senesinde Sebit A.Ş. bünyesinde üretilen Vitamin ilköğretim projesinde matematik içerik senaryoları yazımında görev aldı. 1999 senesinde TÜBİTAK- Bilten bünyesinde geliştirilen dijital tabanlı ilköğretim matematik öğretimi projesi INTERMAT'ta içerik senaryoları konu yazarı ve akademik danışman olarak görev aldı. 2000 yılında ulusal ve uluslararası dijital eğitim içerikleri ve uygulamaları üretmek üzere kurulan RtB Eğitim Çözümlerinin kuruluşunda yer aldı ve bu kuruluş bünyesinde 2006 senesine kadar Sebit A.Ş. ile ortaklaşa yürütülen birçok ulusal ve uluslararası; k12, askeri ve kurumsal dijital eğitim projelerinde görev aldı. 2006 senesinde İstanbul'a taşınarak Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı bünyesinde kurulan Yenilikçi Eğitim Araştırma Merkezi YEGAM'ın kuruluşunda yönetici olarak göreve başladı. 9 yıl boyunca, bu merkez bünyesinde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nda hayata geçirilen Kişiye Özgü Öğretim Modeli kapsamındaki projeleri, uluslararası kuruluşlarla ortaklaşa çalışarak, izleme amaçlı ölçme değerlendirme araçlarıyla tasarladı ve yürüttü. Uğur Okulların kuruluşu sırasında eğitsel tasarım çalışmalarını gerçekleştirdi. 2015 senesinde Üniversiteye Hazırlık Platformu Raunt'un içerik ve marka tasarımını yaparak tekrar Sebit A.Ş. bünyesine eğitim koordinatörü olarak geçti ve Raunt projesinin yürütülmesindeki görevlerde yer aldı. 2020'de emekli olduktan sonra, hali hazırda çeşitli eğitim kurumlarına danışmanlık yapmaktadır.


 

 
 

 

Vakıf Denetim Kurulu

Ali ŞENER

Av. Z. Ekin EKMEKÇİOĞLU