Yönetim Kurulu

  

A. Kartal USLUEL  
Başkan

1964 Ankara doğumludur. 1981 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1985 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik‐Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını 1987’de Syracuse University (ABD)’de Elektrik‐Elektronik Mühendisliği konusunda almıştır. 1991‐1992 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

Enerji sektöründe faaliyet gösteren USLUEL grup şirketleri bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Halen Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Üyesi, Elektromekanik Sanayiciler Derneği (EMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı, ASO Elektrik Komitesi üyesidir.

1998 yılından bu yana TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği, TED Ankara Koleji Vakfı ve Türk Eğitim Derneğinde Yönetim ve Denetim Kurullarında görev almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


 

 

Doç.Dr. Gamze AŞÇIOĞLU ÖZ 
2. Başkan

 


 

 

Bülent BAĞDATLI
Genel Sekreter
 

 


 

 

Bilge BAKİ
Genel Sayman


 

 

Levent ERKAN
Üye

Proje Yönetimi ve Bilişim sektörünün önemli isimlerinden olan Levent Erkan, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. ABD’de bulunan SIU’da Ekonomi Master eğitimini en iyi ikinci dereceyi alarak tamamladı.

Erkan, 1996-2003 yılları arasında ABD’de New York, North Carolina, Florida ve Missouri gibi eyaletlerde; değişim ve proje yönetimi alanlarında birleşme, satın almalar, entegrasyon, yeni ürün geliştirilmesi, IT ve finans projeleri, yatırımların karar verilmesi ve başlatılması, PMO ve şirketlerin yeniden yapılandırılması üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. 2003 yılında New York (Wall Street dahil) ve bölgesindeki müşteri ve projelerden sorumlu iken, Türkiye’ye geri dönüp kendi işine kurmaya karar verdi.

2003 yılında Ankara’ya dönen Erkan, DeLeeuw International’ın kurdu ve yönetici ortak olarak göreve başladı. Şirket 2007 yılında WYG Group tarafından satın alınınca Levent Erkan WYG Türkiye ülke başkanı, bu görevi takiben ise Balkanlar ve Kafkasya Bölge Başkanı oldu. 2012-2015 yılları arasında ise Erkan, Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Bölgesel Başkanı olarak görevine devam etti. Erkan, bakanlıklar için kurumlarda, belediyelerde, STK’larda, sendikalarda ve özel şirketlerde Türkiye ve bölgenin kalkınması ve gelişimi için önemli projelerde rol aldı. Yeni kurulan bir şirketten, kendi sektöründeki lider bir şirket yarattı.

2016’da Microsoft Türkiye Kamudan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü, kamu kurumlarında teknolojik çözümlerin hayata geçmesine liderlik etti, toplumsal faydaya hizmet edecek dijital dönüşüm projelerini yönetti. Bunun yanısıra Microsoft’un sosyal sorumluluk alanındaki projelerindeki, kurum içindeki liderlerden birisi oldu.

2018 yılında, WEglobal Yönetim Kurulu Başkanı ve Danışma Kurulu üyesi olarak görev aldı. Girişimci ve yatırımcı olarak, kurumların ve ülkelerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapan Levent Erkan; Proje Yönetimi, Bilişim ve Sosyal İçerikli alanlara odaklanmaktadır.

Uluslararası bir şirkette en iyi lider, Türkiye’de en iyi proje yöneticisi, yönettiği firma ise en iyi müşteri memnuniyeti gibi ödülleri olan Erkan. 10 yıldan fazladır Proje Yönetimi (PMP) sertifikasına sahip ve Melek Yatırımcıdır. 3 kere maraton (New York, İstanbul ve Stockholm) koşan Erkan evli ve iki kız çocuğu sahibidir.


 

 

 

Çağatay AYTEKİN
Üye

Ankara‘da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak mezun oldu.Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık ruhsatını aldı ve halen Ankara Barosuna kayıtlıdır.

Kurduğu Atlas Savunma Sanayi ve Havacılık Şirketler Grubu’nun  Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticaret hayatına girdi.

Amerika‘da ATDT Defense&Aviation&Marine firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığına, ardından Kanada’da kurulu ailesine ait olan Atlantic Shipping Group’ta ve Tiage International Construction and Investment firmalarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına getirildi.

Daha sonra Hong Kong‘da kurduğu Atlas Defence&Aviation&Marine firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.

2017 yılında madencilik sektörüne atıldı ve Atlas Madencilik firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi.

2019 yılında  İngiltere’de ATI Investment şirketini kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.Halen bahse konu şirketlerdeki görevleri devam eden Çağatay Aytekin, ayrıca İsviçre‘de kurulu ailesine ait olan AYK Uluslararası Yardım Vakfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.
 
Ticaretin yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok ticari ve sosyal konularda çalışmalar yapan Sivil Toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıkları ve Yönetim Kurulu üyelikleri de bulunmaktadır.


 

 

 

Sibel OĞUZUTKU
Üye


   

 


 

 

 

 


 

Vakıf Denetim Kurulu

Ali ŞENER

Av. Z. Ekin EKMEKÇİOĞLU