Yöneticilerimiz

  

S. Selçuk BÖREKÇİ
Başkan

S. Selçuk Börekçi 1972 yılında İstanbul’da doğdu. İlk Orta ve Lise Eğitimini TED Ankara Koleji’nde 1989 yılında tamamladıktan sonra The American College of Switzerland’dan uluslararası işletme dalında lisans eğitimi aldı.

1998 yılında MBS İnşaatın kurucu ortağı olarak iş hayatına atıldı. 2000 yılından itibaren ise aile şirketlerinde çeşitli kademelerde görev alarak yöneticilik yapmıştır. Halen İnşaat, Turizm, Gayrimenkul Geliştirme ve Dış Ticaret alanlarında faaliyet gösteren aile şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

2011-2013 yıllarında TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan S. Selçuk Börekçi, 2014-2018 yılları arasında TED Yönetim Kuruluğu Üyeliğinde bulunmuştur. 2018 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Başkanlığına seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.


 

A. Kartal USLUEL
2. Başkan

1964 Ankara doğumludur. 1981 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1985 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik‐Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını 1987’de Syracuse University (ABD)’de Elektrik‐Elektronik Mühendisliği konusunda almıştır. 1991‐1992 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

Enerji sektöründe faaliyet gösteren USLUEL grup şirketleri bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Halen Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Üyesi, Elektromekanik Sanayiciler Derneği (EMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı, ASO Elektrik Komitesi üyesidir.

1998 yılından bu yana TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği, TED Ankara Koleji Vakfı ve Türk Eğitim Derneğinde Yönetim ve Denetim Kurullarında görev almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


 

Ali Zafer İBRİŞİM
Genel Sekreter
 

1959 doğumlu olan A. Zafer İbrişim, 1977 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1983 yılında aile şirketi olarak kurulan Sun Medikal Ltd. Şti’nde halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. TED Ankara Kolejliler  Spor  Kulübü'nde yönetici olarak çalışmıştır. Kolejli İşadamları Derneği kurucu üyeleri arasında yer alan Zafer İbrişim, evli ve iki çocuk sahibidir.

 


 

Atayla VARLIK
Genel Sayman

1967 yılında Ankara'da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak 1984 yılında mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümündeki lisans eğitiminin ardından yine ODTÜ Ulaştırma Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlayarak 1993 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi olmaya hak kazandı.

Profesyonel iş hayatında sırasıyla; 1990-1992 yılları arasında Türkiye'nin ilk otoyollarından biri olan Gerede-Ankara Otoyolunda Kalite Kontrol ve üst yapı mühendisi olarak, 1992-1994 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü Sivas Bölgesinde Kontrol Mühendisi ve Genel Müdürlük Otoyol Bakım İşletme Şube Müdürlüğü’nde Otoyol Trafik Şefi olarak görev yaptı.

1994-2007 yılları arasında ise özel sektöre geçip çeşitli firmalarda Proje Müdürlüğü, İş Geliştirme Koordinatörlüğü ve İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü, ulusal ve uluslararası pek çok projede görev aldı.

2007 yılında Link İnşaat ve Danışmanlık firmasını kuran Varlık, firmanın Genel Müdürlük görevini yürütmekte ve bu görevinin yanı sıra IPMS Uluslararası Proje İnşaat ve Yönetim Hizmetleri firmasında da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yollar Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, DEIK Üyeliği, ASMÜD Üyeliği, İnşaat Mühendisleri Odası Üyeliği, TED Okulları Mezun Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Saymanı gibi çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlara üye olan Atayla Varlık, ayrıca 2008 yılında "Arnavutluk Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosu” olarak atanmıştır. 2018 Nisan ayında TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Karayolu Ulaşımı ve Üstyapı konularında yayınlanmış 3 çalışması bulunan Atayla Varlık, evli ve bir çocuk babasıdır.


 

 

Haşmet KASAPOĞLU
Üye


 

 

 

 

 

 

 

 

Levent ERKAN
Üye

Proje Yönetimi ve Bilişim sektörünün önemli isimlerinden olan Levent Erkan, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. ABD’de bulunan SIU’da Ekonomi Master eğitimini en iyi ikinci dereceyi alarak tamamladı.

Erkan, 1996-2003 yılları arasında ABD’de New York, North Carolina, Florida ve Missouri gibi eyaletlerde; değişim ve proje yönetimi alanlarında birleşme, satın almalar, entegrasyon, yeni ürün geliştirilmesi, IT ve finans projeleri, yatırımların karar verilmesi ve başlatılması, PMO ve şirketlerin yeniden yapılandırılması üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. 2003 yılında New York (Wall Street dahil) ve bölgesindeki müşteri ve projelerden sorumlu iken, Türkiye’ye geri dönüp kendi işine kurmaya karar verdi.

2003 yılında Ankara’ya dönen Erkan, DeLeeuw International’ın kurdu ve yönetici ortak olarak göreve başladı. Şirket 2007 yılında WYG Group tarafından satın alınınca Levent Erkan WYG Türkiye ülke başkanı, bu görevi takiben ise Balkanlar ve Kafkasya Bölge Başkanı oldu. 2012-2015 yılları arasında ise Erkan, Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Bölgesel Başkanı olarak görevine devam etti. Erkan, bakanlıklar için kurumlarda, belediyelerde, STK’larda, sendikalarda ve özel şirketlerde Türkiye ve bölgenin kalkınması ve gelişimi için önemli projelerde rol aldı. Yeni kurulan bir şirketten, kendi sektöründeki lider bir şirket yarattı.

2016’da Microsoft Türkiye Kamudan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü, kamu kurumlarında teknolojik çözümlerin hayata geçmesine liderlik etti, toplumsal faydaya hizmet edecek dijital dönüşüm projelerini yönetti. Bunun yanısıra Microsoft’un sosyal sorumluluk alanındaki projelerindeki, kurum içindeki liderlerden birisi oldu.

2018 yılında, WEglobal Yönetim Kurulu Başkanı ve Danışma Kurulu üyesi olarak görev aldı. Girişimci ve yatırımcı olarak, kurumların ve ülkelerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapan Levent Erkan; Proje Yönetimi, Bilişim ve Sosyal İçerikli alanlara odaklanmaktadır.

Uluslararası bir şirkette en iyi lider, Türkiye’de en iyi proje yöneticisi, yönettiği firma ise en iyi müşteri memnuniyeti gibi ödülleri olan Erkan. 10 yıldan fazladır Proje Yönetimi (PMP) sertifikasına sahip ve Melek Yatırımcıdır. 3 kere maraton (New York, İstanbul ve Stockholm) koşan Erkan evli ve iki kız çocuğu sahibidir.


 

 

 

Çağatay AYTEKİN
Üye

Ankara‘da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak mezun oldu.Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık ruhsatını aldı ve halen Ankara Barosuna kayıtlıdır.
Kurduğu Atlas Savunma Sanayi ve Havacılık Şirketler Grubu’nun  Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticaret hayatına girdi.
Amerika‘da ATDT Defense&Aviation&Marine firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığına, ardından Kanada’da kurulu ailesine ait olan Atlantic Shipping Group’ta ve Tiage International Construction and Investment firmalarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına getirildi.
Daha sonra Hong Kong‘da kurduğu Atlas Defence&Aviation&Marine firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.
2017 yılında madencilik sektörüne atıldı ve Atlas Madencilik firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi.
2019 yılında  İngiltere’de ATI Investment şirketini kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.Halen bahse konu şirketlerdeki görevleri devam eden Çağatay Aytekin, ayrıca İsviçre‘de kurulu ailesine ait olan AYK Uluslararası Yardım Vakfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.  
Ticaretin yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok ticari ve sosyal konularda çalışmalar yapan Sivil Toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıkları ve Yönetim Kurulu üyelikleri de bulunmaktadır.


 

Mehmet ERCAN
Üye

Mehmet Ercan, 1971 yılında, Ankara’da doğdu. İlk Orta ve Lise Eğitimini tamamladığı TED Ankara Koleji’nden 1988 yılında mezun oldu. Üniversite Eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlayarak 1994 yılında mezun oldu. Yine işletme alanında yüksek lisans derecesini A.B.D. Massachusetts’de Babson College’dan 2000 yılında aldı.

İş hayatına İş Bankası teftiş kurulunda başladı, 2001 yılında aile işine dönene kadar, finans alanında Garanti Yatırım Bankası, Garanti Portföy Yönetimi, EMBC Capital Partners şirketlerinde görev yaptı. Halen tarım, ticaret ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren firmalarında yöneticilik yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.


 deniz demiryurek

 

 

Prof. Dr. M. Deniz DEMİRYÜREK
Üye


 

Vakıf Denetim Kurulu

Ali ŞENER

Av. Z. Ekin EKMEKÇİOĞLU