Yöneticilerimiz


YÖNETİM KURULU
 

 

S. Selçuk BÖREKÇİ
Başkan

S. Selçuk Börekçi 1972 yılında İstanbul’da doğdu. İlk Orta ve Lise Eğitimini TED Ankara Koleji’nde 1989 yılında tamamladıktan sonra The American College of Switzerland’dan uluslararası işletme dalında lisans eğitimi aldı.

1998 yılında MBS İnşaatın kurucu ortağı olarak iş hayatına atıldı. 2000 yılından itibaren ise aile şirketlerinde çeşitli kademelerde görev alarak yöneticilik yapmıştır. Halen İnşaat, Turizm, Gayrimenkul Geliştirme ve Dış Ticaret alanlarında faaliyet gösteren aile şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

2011-2013 yıllarında TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan S. Selçuk Börekçi, 2014-2018 yılları arasında TED Yönetim Kuruluğu Üyeliğinde bulunmuştur. 2018 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Başkanlığına seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Emin ŞENOL
2. Başkan


 

 

 

Ali Zafer İBRİŞİM
Genel Sekreter

 

1959 doğumlu olan A. Zafer İbrişim, 1977 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1983 yılında aile şirketi olarak kurulan Sun Medikal Ltd. Şti’nde halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. TED Ankara Kolejliler  Spor  Kulübü'nde yönetici olarak çalışmıştır. Kolejli İşadamları Derneği kurucu üyeleri arasında yer alan Zafer İbrişim, evli ve iki çocuk sahibidir.

 

 


 

 

 

 

 

Atayla VARLIK
Genel Sayman

1967 yılında Ankara'da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak 1984 yılında mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümündeki lisans eğitiminin ardından yine ODTÜ Ulaştırma Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlayarak 1993 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi olmaya hak kazandı.

Profesyonel iş hayatında sırasıyla; 1990-1992 yılları arasında Türkiye'nin ilk otoyollarından biri olan Gerede-Ankara Otoyolunda Kalite Kontrol ve üst yapı mühendisi olarak, 1992-1994 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü Sivas Bölgesinde Kontrol Mühendisi ve Genel Müdürlük Otoyol Bakım İşletme Şube Müdürlüğü’nde Otoyol Trafik Şefi olarak görev yaptı.

1994-2007 yılları arasında ise özel sektöre geçip çeşitli firmalarda Proje Müdürlüğü, İş Geliştirme Koordinatörlüğü ve İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü, ulusal ve uluslararası pek çok projede görev aldı.

2007 yılında Link İnşaat ve Danışmanlık firmasını kuran Varlık, firmanın Genel Müdürlük görevini yürütmekte ve bu görevinin yanı sıra IPMS Uluslararası Proje İnşaat ve Yönetim Hizmetleri firmasında da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yollar Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, DEIK Üyeliği, ASMÜD Üyeliği, İnşaat Mühendisleri Odası Üyeliği, TED Okulları Mezun Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Saymanı gibi çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlara üye olan Atayla Varlık, ayrıca 2008 yılında "Arnavutluk Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosu” olarak atanmıştır. 2018 Nisan ayında TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Karayolu Ulaşımı ve Üstyapı konularında yayınlanmış 3 çalışması bulunan Atayla Varlık, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Denizhan SUNGUR 
Üye

1950 doğumlu olan Denizhan SUNGUR İlk Orta ve Lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde yaptıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi'nde ekonomi dalında tamamlamış Yükses lisans(Master) eğitimlerini İşletme, İstatistik ve Bilgisayar dallarında yapmıştır. Ayrıca Manchester Bussines School da Bankacılık eğitimi alan Denizhan SUNGUR 1972 - 1980 yılları arasında Başbakanlık'ta Bilgisayar Programcılığı ve Sistem Analistliği görevlerinde bulunmuş, 1980 - 1994 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlük Sistem Servisleri Müdürlüğünde Baş Programcı Ve Seksiyon Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmasının ardından emekliye ayrılmıştır. Türk Eğitim Derneği Yönetim ve Denetleme Kurulu ve TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliklerinde de bulunmuştur.


 

Haşmet KASAPOĞLU
Üye


 

 

 

 

 

 

 

Levent ERKAN
Üye

Proje Yönetimi ve Bilişim sektörünün önemli isimlerinden olan Levent Erkan, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. ABD’de bulunan SIU’da Ekonomi Master eğitimini en iyi ikinci dereceyi alarak tamamladı.

Erkan, 1996-2003 yılları arasında ABD’de New York, North Carolina, Florida ve Missouri gibi eyaletlerde; değişim ve proje yönetimi alanlarında birleşme, satın almalar, entegrasyon, yeni ürün geliştirilmesi, IT ve finans projeleri, yatırımların karar verilmesi ve başlatılması, PMO ve şirketlerin yeniden yapılandırılması üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Yönettiği ve çalıştığı projelerde 2000 kişiye kadar Ekipler ile çalıştı. 2003 yılında New York (Wall Street dahil) ve bölgesindeki müşteri ve projelerden sorumlu iken, Türkiye’ye geri dönüp kendi işine kurmaya karar verdi.

2003 yılında Ankara’ya dönen Erkan, DeLeeuw International’ın kurdu ve yönetici ortak olarak göreve başladı. Şirket 2007 yılında WYG Group tarafından satın alınınca Levent Erkan WYG Türkiye ülke başkanı, bu görevi takiben ise Balkanlar ve Kafkasya Bölge Başkanı oldu. 2012-2016 yılları arasında ise Erkan, Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Bölgesel Başkanı olarak görevine devam etti. Erkan, bakanlıklar için kurumlarda, belediyelerde, STK’larda, sendikalarda ve özel şirketlerde Türkiye ve bölgenin kalkınması ve gelişimi için önemli projelerde rol aldı. Bu görevinde 30’dan fazla ülkeden danışman ve 3000’den fazla kişiyi farklı zamanlarda istihdam etti. Yeni kurulan bir şirketten, kendi sektöründeki lider bir şirket yarattı.

Halen Microsoft Türkiye Kamudan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Levent Erkan, Microsoft Türkiye bünyesinde kamu kurumlarının gücüne güç katacak teknolojik çözümlerin hayata geçmesine liderlik edecek, toplumsal faydaya hizmet edecek dijital dönüşüm projelerini yönetmektedir. Bunun yanısıra Microsoft’un sosyal sorumluluk alanındaki projelerindeki, kurum içindeki liderlerden birisi oldu.

Uluslararası bir şirkette en iyi lider, Türkiye’de en iyi proje yöneticisi, yönettiği firma ise en iyi müşteri memnuniyeti gibi ödülleri olan Erkan. 10 yıldan fazladır Proje Yönetimi (PMP) sertifikasına sahip ve Melek Yatırımcıdır. 3 kere maraton (New York, İstanbul ve Stockholm) koşan Erkan evli ve iki kız çocuğu sahibidir.


 

 

 

 

 

Ayşem SARGIN
Üye

Ayşem Sargın, Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi pozisyonuna Eylül 2015’te atandı. Boeing’e katılmadan önce, GE Türkiye’de Kamu İlişkileri ve Politika Direktörü olarak görev yaptı. Bu görevinde, tüm GE iş kollarının devletle ilişkilerini yönetti ve büyüme stratejisine yön verdi. Sargın, GE’den önce British Petroleum (BP) Türkiye’nin Dış İlişkiler Müdürü olarak görev yaptı, ve büyük bir doğalgaz boru hattının hayata geçirilmesini sağlayan uluslararası anlaşma üzerine çalıştı. 

Özel sektöre geçişinden önce, 10 yılı aşkın süreyle Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliğinde Kıdemli Ekonomi Danışmanı olarak görev yaptı. Bu görevinde, enerji, havacılık, sağlık ve telekomünikasyon sektörleri başta olmak üzere, Türk-Amerikan yatırım ve ticaret ilişkilerinin güçlendirilmesi üzerine çalıştı. 

Kariyerinin ilk yıllarında, Türkiye’deki finansal piyasalar ve ihracat finansmanı ile ilgili çalışan Sargın, Türk Eximbank’ın para piyasaları bölümünde görev yaptı. 

Sargın, Amerikan Şirketler Topluluğu (ABFT) ve Uluslararası Sermaye Derneği (YASED) Yönetim Kurulu üyesidir. Kendisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden 1992’de, TED Ankara Koleji Vakfı Lisesinden 1988’de mezun olmuştur. Oğlu Emre, halen Ankara Koleji Vakfı Ortaokulunda öğrenimini sürdürmektedir.

 


 

Çağatay AYTEKİN
Üye

1975 yılında Ankara‘da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak 1995 yılında mezun oldu. 2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayarak Ankara Barosundan avukatlık ruhsatını aldı.

2002 yılında kurduğu Atlas Savunma Sanayi Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticaret hayatına girdi. 2005 yılında Amerika‘da ATDT Defense&Aviation firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na, ardından 2008 yılında Kanada’da kurulu Atlantic Shipping Group’ta ve 2010’da Hong Kong‘da kurduğu Atlas Aviation firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine getirildi. 2017 yılında madencilik sektörüne atıldı ve Atlas Madencilik firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi. Halen bahse konu şirketlerdeki görevleri devam eden Çağatay Aytekin, 2011 yılından itibaren de İsviçre‘de kurulu AYK Uluslararası Yardım Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir.  

 

 

Vakıf Denetim Kurulu

Ali ŞENER

Av. Z. Ekin EKMEKÇİOĞLU