Yöneticilerimiz


YÖNETİM KURULU
 

 

Ahmet Ziyaettin ÇÖRTOĞLU
Vakıf Başkanı

1962 Sivrihisar doğumlu olan Ahmet ÇÖRTOĞLU, Ankara Kolejinden 1980 yılında mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bitirmiş ve Ankara Barosunda avukatlık stajını tamamlamıştır. ÇÖRTOĞLU, 1988 yılından bu yana Ankara Barosuna kayıtlı olarak Serbest Avukatlık görevini yürütmektedir. 1998-2000 yılları arasında Ankara Barosu Genel Sekreterliği, 2004-2006 yılları arasında Türkiye Barolar Birliği Delegasyonunda yer almış, 2000-2010 yılları arasında Türkiye Avukatları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, 2001-2011 yılları arasında Avrupa Birliği Yargının Modernizasyonu ve Ceza Reformu Türkiye Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini de üstlenen Ahmet ÇÖRTOĞLU, 29.06.2006 tarihinde TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmiştir. 2007 yılında Türk Eğitim Derneği Yüksek Öğrenim Vakfı (TEDYÜV)’ın kuruluş aşamasında Vakfın Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış olup, halen TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesidir. 20.10.2015 tarihinde TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Ahmet ÇÖRTOĞLU bir çocuk babasıdır. 


 

Emin ŞENOL
2. Başkan


 

S. Selçuk BÖREKÇİ
Genel Sekreter

 

 

 

 

 

 


 

A. Semih APA
Genel Sayman

A.Semih Apa, 1963 yılında Ankara da doğdu. İlköğretimini Ankara Ayşeabla ilkokulunda, orta ve lise eğitimini ise TED Ankara Koleji'nde tamamladı. Lise yıllarında aynı zamanda okul basketbol takımında oynadı. Daha sonra Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Aile şirketi olan gıda ve ayakkabı mağazalarında profesyonel iş hayatına başladı. Daha sonra yine aile şirketi olan ApaGold markası ile 1984 yılında mücevherat sektörüne adım attı. 1989 yılında Apa Gıda şirketini kurarak gıda sektöründe bal ağırlıklı olmak üzere üretime başladı. 2004 yılında hızlı tüketim sektöründe faaliyet gösteren Myfish deniz ürünleri restoran zincirine ortak olarak girdi. 

Halen Ankara'da Ulus ve Ankamall'da bulunan iki ApaGold mağazasının yansıra yurtiçinde 12 noktada faaliyet gösteren Myfish restoranlarının işletmeciliğini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


 

Denizhan SUNGUR 
Üye

 

1950 doğumlu olan Denizhan SUNGUR İlk Orta ve Lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde yaptıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi'nde ekonomi dalında tamamlamış Yükses lisans(Master) eğitimlerini İşletme, İstatistik ve Bilgisayar dallarında yapmıştır. Ayrıca Manchester Bussines School da Bankacılık eğitimi alan Denizhan SUNGUR 1972 - 1980 yılları arasında Başbakanlık'ta Bilgisayar Programcılığı ve Sistem Analistliği görevlerinde bulunmuş, 1980 - 1994 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlük Sistem Servisleri Müdürlüğünde Baş Programcı Ve Seksiyon Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmasının ardından emekliye ayrılmıştır. Türk Eğitim Derneği Yönetim ve Denetleme Kurulu ve TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliklerinde de bulunmuştur.


 

Ali Zafer İBRİŞİM
Üye

 

1959 doğumlu olan A. Zafer İbrişim, 1977 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1983 yılında aile şirketi olarak kurulan Sun Medikal Ltd. Şti’nde halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. TED Ankara Kolejliler  Spor  Kulübü'nde yönetici olarak çalışmıştır. Kolejli İşadamları Derneği kurucu üyeleri arasında yer alan Zafer İbrişim, evli ve iki çocuk sahibidir.


 

Haşmet KASAPOĞLU
Üye


   

Levent ERKAN
Üye

Proje Yönetimi ve Bilişim sektörünün önemli isimlerinden olan Levent Erkan, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Levent Erkan, ABD’de bulunan SIU’da Ekonomi Master eğitimini en iyi ikinci dereceyi alarak tamamladı.

Erkan, 1996-2003 yılları arasında ABD’de New York, North Carolina, Florida ve Missouri gibi eyaletlerde; değişim ve proje yönetimi alanlarında birleşme, satın almalar, entegrasyon, yeni ürün geliştirilmesi, IT ve finans projeleri, yatırımların karar verilmesi ve başlatılması, PMO ve şirketlerin yeniden yapılandırılması üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Yönettiği ve çalıştığı projelerde 2000 kişiye kadar Ekipler ile çalıştı. 2003 yılında New York (Wall Street dahil) ve bölgesindeki müşteri ve projelerden sorumlu iken, Türkiye’ye geri dönüp kendi işine kurmaya karar verdi.

2003 yılında Ankara’ya dönen Erkan, DeLeeuw International’ın kurdu ve yönetici ortak olarak göreve başladı. Şirket 2007 yılında WYG Group tarafından satın alınınca Levent Erkan WYG Türkiye ülke başkanı, bu görevi takiben ise Balkanlar ve Kafkasya Bölge Başkanı oldu. 2012-2016 yılları arasında ise Erkan, Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Bölgesel Başkanı olarak görevine devam etti. Erkan, bakanlıklar için kurumlarda, belediyelerde, STK’larda, sendikalarda ve özel şirketlerde Türkiye ve bölgenin kalkınması ve gelişimi için önemli projelerde rol aldı. Bu görevinde 30’dan fazla ülkeden danışman ve 3000’den fazla kişiyi farklı zamanlarda istihdam etti. Yeni kurulan bir şirketten, kendi sektöründeki lider bir şirket yarattı.

Halen Microsoft Türkiye Kamudan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Levent Erkan, Microsoft Türkiye bünyesinde kamu kurumlarının gücüne güç katacak teknolojik çözümlerin hayata geçmesine liderlik edecek, toplumsal faydaya hizmet edecek dijital dönüşüm projelerini yönetmektedir. Bunun yanısıra Microsoft’un sosyal sorumluluk alanındaki projelerindeki, kurum içindeki liderlerden birisi oldu.

 

Uluslararası bir şirkette en iyi lider, Türkiye’de en iyi proje yöneticisi, yönettiği firma ise en iyi müşteri memnuniyeti gibi ödülleri olan Erkan. 10 yıldan fazladır Proje Yönetimi (PMP) sertifikasına sahip ve Melek Yatırımcıdır. 3 kere maraton (New York, İstanbul ve Stockholm) koşan Erkan evli ve iki kız çocuğu sahibidir.


   

Ayşem SARGIN
Üye

Ayşem Sargın, Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi pozisyonuna Eylül 2015’te atandı. Boeing’e katılmadan önce, GE Türkiye’de Kamu İlişkileri ve Politika Direktörü olarak görev yaptı. Bu görevinde, tüm GE iş kollarının devletle ilişkilerini yönetti ve büyüme stratejisine yön verdi. Sargın, GE’den önce British Petroleum (BP) Türkiye’nin Dış İlişkiler Müdürü olarak görev yaptı, ve büyük bir doğalgaz boru hattının hayata geçirilmesini sağlayan uluslararası anlaşma üzerine çalıştı. 

Özel sektöre geçişinden önce, 10 yılı aşkın süreyle Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliğinde Kıdemli Ekonomi Danışmanı olarak görev yaptı. Bu görevinde, enerji, havacılık, sağlık ve telekomünikasyon sektörleri başta olmak üzere, Türk-Amerikan yatırım ve ticaret ilişkilerinin güçlendirilmesi üzerine çalıştı. 

Kariyerinin ilk yıllarında, Türkiye’deki finansal piyasalar ve ihracat finansmanı ile ilgili çalışan Sargın, Türk Eximbank’ın para piyasaları bölümünde görev yaptı. 

Sargın, Amerikan Şirketler Topluluğu (ABFT) ve Uluslararası Sermaye Derneği (YASED) Yönetim Kurulu üyesidir. Kendisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden 1992’de, TED Ankara Koleji Vakfı Lisesinden 1988’de mezun olmuştur. Oğlu Emre, halen Ankara Koleji Vakfı Ortaokulunda öğrenimini sürdürmektedir.

 

Vakıf Denetim Kurulu

Ali ŞENER

Av. Z. Ekin EKMEKÇİOĞLU