Yöneticilerimiz

bulent bagdatli   

Bülent BAĞDATLI
Başkan

1964 Ankara doğumludur. 1981 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1985 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından 1989 yılında ABD’de, University of Alabama, Mühendislik Bilimleri Bölümü’nde Yüksek Lisans derecesini tamamlamıştır. 

25 senelik profesyonel yöneticilik görevinden sonra, 2019 yılında İNOKSAN Endüstriyel Mutfak A.Ş. firmasından emekli olmuştur. Şu anda aynı sektörde, Danışman olarak faaliyet göstermektedir.

2003 -2013 yılları arasında TED Ankara Koleji Mezunları Derneği’nde, Başkanlık dahil muhtelif görevlerde bulunmuştur. Halen, TED Yükseköğrenim Vakfı Yönetim Kurulu’nda da Sayman olarak görevini sürdürmektedir.      


 gamzehanım

 

Doç.Dr. Gamze AŞÇIOĞLU ÖZ 
2. Başkan

 


 H.ÖnderAytekin

 

H. Önder AYTEKİN
Genel Sekreter

1973 Ankara doğumludur. Lise eğitimini 1991 yılında TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra O.D.T.Ü. Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. Son olarak 2017-2023 yılları arasında Türk Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

1999 yılından bu yana lojistik sektöründe faaliyet gösteren kurucu ortağı olduğu Acapet Taşımacılık Ltd. Şti’nde yöneticidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.  

 


 suhendan er

 

Şeref TOPKAYA
Genel Sayman

1984 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. 1989 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra, 1992 yılında aynı bölümden yüksek lisans diploması ve 1995 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Bölümünden MBA diploması aldı. 1989 yılından itibaren inşaat sektöründe muhtelif projelerde profesyonel yönetici olarak çalıştı. 2005 yılından beri A4 Yapı Proje A.Ş.’nin Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. TED Ankara Koleji Mezunları Derneği’nde Denetim Kurulu Üyesi ve Kolejli İş İnsanları Derneği’nde Başkan Yardımcısı olan Şeref Topkaya evli ve bir kız çocuk babasıdır.


 

Çağatay AYTEKİN
Üye

Ankara‘da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak mezun oldu.Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık ruhsatını aldı ve halen Ankara Barosuna kayıtlıdır.

Kurduğu Atlas Savunma Sanayi ve Havacılık Şirketler Grubu’nun  Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticaret hayatına girdi.

Amerika‘da ATDT Defense&Aviation&Marine firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığına, ardından Kanada’da kurulu ailesine ait olan Atlantic Shipping Group’ta ve Tiage International Construction and Investment firmalarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına getirildi.

Daha sonra Hong Kong‘da kurduğu Atlas Defence&Aviation&Marine firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.

2017 yılında madencilik sektörüne atıldı ve Atlas Madencilik firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi.

2019 yılında  İngiltere’de ATI Investment şirketini kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.Halen bahse konu şirketlerdeki görevleri devam eden Çağatay Aytekin, ayrıca İsviçre‘de kurulu ailesine ait olan AYK Uluslararası Yardım Vakfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.
 
Ticaretin yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok ticari ve sosyal konularda çalışmalar yapan Sivil Toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıkları ve Yönetim Kurulu üyelikleri de bulunmaktadır


hakansahin

 

Hakan ŞAHİN
Üye

Hakan Şahin, TED Ankara Koleji’nde orta öğrenimini tamamladıktan sonra sırasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programlarından Şeref Derecesi ile mezun oldu. Son olarak Anadolu Üniversitesi Felsefe Lisans Programı’nı Yüksek Onur Derecesi ile tamamladı.

İş hayatına Koç Holding A.Ş. Yönetici Hazırlama Projesi kapsamında Finans Uzmanı olarak başladı. Ardından Ranova İnşaat Turizm Ltd.Şti.’de Yönetici Ortak olarak görev aldı. Şirketin inşaat, turizm, eğitim ve gayrimenkul geliştirme alanlarında yatırımcı ve işletmeci olarak yer alınmasını sağladı.

Sivil Toplum Kuruluşları ile henüz lise öğrencisiyken tanışan Hakan Şahin, halen Türk Eğitim Derneği’nde yönetim kurulu yedek üyeliği ile birlikte burslardan sorumlu eğitim komitesinde gönüllü faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca İzgören Akademi ve İvme Kurumsal Danışmanlık bünyesinde kurumsal danışman ve eğitmen olarak hizmet vermektedir. Sivil toplum ve özel sektördeki deneyimlerini danışman ve eğitmen olarak Avrupa Birliği Hibe Programları’nda birleştiren Hakan Şahin, başta Türk Eğitim Derneği olmak üzere STK’ların hibe kaynaklarından faydalanmalarını sağlamıştır.

Tiyatroya gönülden bağlı olan Hakan Şahin TED Ankara Koleji’nde başladığı oyunculuk serüveninde bugüne kadar 12 tiyatro oyununda rol aldı. Halen oyunculuğa L’avare Sahne’de devam etmektedir. Bir bisiklet tutkunu olarak 10.000 km üzerinde yol yaparak bisiklet kültürünün yayılması için çaba göstermektedir.

Hakan Şahin evli, bir kız, bir erkek evlat sahibidir. 


mehmetböge

 

Mehmet BÜGE
Üye 

1967 doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji; lisans ve lisans üstü eğitimini ODTÜ Matematik Bölümü'nde tamamladı. 1990 - 2000 seneleri arasında Ankara'daki çeşitli özel öğretim kurumlarında matematik öğretmenliği yaptı. 1998 senesinde Sebit A.Ş. bünyesinde üretilen Vitamin ilköğretim projesinde matematik içerik senaryoları yazımında görev aldı. 1999 senesinde TÜBİTAK- Bilten bünyesinde geliştirilen dijital tabanlı ilköğretim matematik öğretimi projesi INTERMAT'ta içerik senaryoları konu yazarı ve akademik danışman olarak görev aldı. 2000 yılında ulusal ve uluslararası dijital eğitim içerikleri ve uygulamaları üretmek üzere kurulan RtB Eğitim Çözümlerinin kuruluşunda yer aldı ve bu kuruluş bünyesinde 2006 senesine kadar Sebit A.Ş. ile ortaklaşa yürütülen birçok ulusal ve uluslararası; k12, askeri ve kurumsal dijital eğitim projelerinde görev aldı. 2006 senesinde İstanbul'a taşınarak Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı bünyesinde kurulan Yenilikçi Eğitim Araştırma Merkezi YEGAM'ın kuruluşunda yönetici olarak göreve başladı. 9 yıl boyunca, bu merkez bünyesinde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nda hayata geçirilen Kişiye Özgü Öğretim Modeli kapsamındaki projeleri, uluslararası kuruluşlarla ortaklaşa çalışarak, izleme amaçlı ölçme değerlendirme araçlarıyla tasarladı ve yürüttü. Uğur Okulların kuruluşu sırasında eğitsel tasarım çalışmalarını gerçekleştirdi. 2015 senesinde Üniversiteye Hazırlık Platformu Raunt'un içerik ve marka tasarımını yaparak tekrar Sebit A.Ş. bünyesine eğitim koordinatörü olarak geçti ve Raunt projesinin yürütülmesindeki görevlerde yer aldı. 2020'de emekli olduktan sonra, hali hazırda çeşitli eğitim kurumlarına danışmanlık yapmaktadır.


hayalhanim  
Hayal OLCAY
Üye

1980 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, 1986 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Mezuniyetinden sonra Aydın Pelin& Can Binzet ve sonrasında Gürkan Erduman Statik Proje Ofislerinde Proje Mühendisi olarak iş hayatına başladı. 

1988 yılında Bilkent Holding bünyesine katılarak, Tepe İnşaat’ta Bütçe Planlama ve Bilgi İşlem Koordinatörlüğü ve Entegre Kalite Yönetim Sistemleri Yönetim Temsilciliği görevlerini yürüttükten sonra Yatırım Projeleri Koordinatörlüğü’ne atandı. Bu görev süresince Ankara’da Tepe Prime, İstanbul’da Beykoz Konakları, Kemer Rose Residence ve Narcity gibi birçok başarılı projede görev aldı. TAV Atatürk Havalimanı inşaat çalışmaları döneminde Bütçe Planlama ve Kalite Sistemleri alanlarında sistem oluşturma ve süreç yönetimi çalışmalarını yürüttü.

AVM Yönetimi, Kiralama, Geliştirme ve Konsept Danışmanlığı alanlarında hizmet veren Tepe Emlak Yatırım A.Ş.’ye 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 2014-2019 yılları arasında şirketin Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2020 yılında Yönetim Kurulu Başkanı, 2023 yılı itibarıyla da Bilkent Holding Grup Başkanı olarak atanan Olcay, halen Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş. ve Biltepe Gayrimenkul A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca Grup iştiraklerinden İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) şirketinde 2019 dan beri Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır. 

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ve Kolejli İş İnsanları Derneği’nin (KİD) yönetim kurulu üyesi olarak dernek çalışmalarında aktif rol almakta olan Hayal Olcay, evli ve 2 kız çocuk annesidir.

.


 WhatsApp Image 2024 02 16 at 14.23.06

 

Prof. Dr. Erdinç ÇAKIROĞLU
Üye

TED Üniversitesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Matematik Eğitimi dalında öğretim üyesidir. Ayrıca Eğitim Fakültesi dekan vekilliğini yürütmektedir. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesinde tamamlayan Çakıroğlu Doktora Eğitimini Amerika Birleşik Devletleri Indiana Üniversitesinde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 32 yıl öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bu süre zarfında ODTÜ Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin (BİLTEMM) kurucu başkanlığını yürüttü. Yurtiçinde ve yurtdışında öğretmen eğitimi ve mesleki gelişim programlarında görev aldı. Yenilikçi eğitim uygulamalarının geliştirilmesine ve uygulanmasına yönelik ulusal ve uluslararası nitelikte çeşitli projeler yürüttü. Ulusal öğretim programlarının geliştirmesinde görev aldı. Ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış makaleleri, kitap bölümleri ve konferans bildirileri bulunmaktadır. Araştırma ve ilgi alanları arasında ilkokul ve ortaokul matematiğine yönelik öğretim tasarımı, STEM eğitimi ve tasarım temelli eğitim araştırmaları gelmektedir.  

 


 

Vakıf Denetim Kurulu

Ali ŞENER

İskender Birkan HANCI