Yön. Kur. Başkanımızın Mesajı

 

kartalusluel

Değerli Ziyaretçiler ve Sevgili Kolejliler,

1981 yılında mezun olduğum ve mezunu olmaktan büyük gurur duyduğum Türkiye’nin en değerli eğitim kurumlarından TED Ankara Koleji Vakfı Okulları’nın Yönetim Kurulunda yeni bir sorumluluk almanın onurunu yaşıyorum.

Bizler, 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, ardından 1931 yılında, Türkiye’nin geleceğine yön verecek nesillerin yetiştirilmesi için, TED Ankara Koleji’ni kuran yüce iradenin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fikri mirasını devam ettiren eğitim meşaleleriyiz.

İçinde bulunduğumuz 4. sanayi devrimi döneminde, öğrencilerimize bilgiye ulaşmakta her türlü kolaylığı sağlamakla yetinmeyip, gün geçtikçe daha önemli hale gelen bilgiyi kaynağında sorgulama, analiz etme ve bilgi parçacıklarından büyük resmi oluşturma becerilerini vermeyi hedefliyoruz. İleri teknolojiye sahip öğrenme ortamlarımız ve evrensel boyutta bilimi, sporu ve sanatı tanıma ve uygulama olanağı sunan mekanlarımız, deneyimli ve yeniliklere açık akademik kadromuzla onları her konuda destekliyoruz. Öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği, eğitimlerinin kalitesi için her türlü olanağı seferber etmekten kaçınmadık ve kaçınmayacağız.

Anaokulundan itibaren öğrencilerimizin yaşadıkları toplumun ve dünyanın dinamiklerini, ihtiyaçlarını ve sorunlarını tanımalarını, bu sorunlara çözüm üretmelerini önemsiyor ve çözümün parçası olabildiklerini hissetmeleri amacıyla ulusal ve uluslararası platformlarda kendilerini ifade etmeleri için fırsatlar sunuyor, sosyal sorumluluk projeleri geliştirmelerini teşvik ediyoruz.

Yöneticilerimizin öngörüsü, geçmişten gelen deneyimimiz, çağdaş eğitim kadromuz, velilerimiz ve mezunlarımızın da desteğiyle Atatürk Devrimlerine ve Cumhuriyetimizin değerlerine bağlı, özgüveni yüksek, güçlü bir aidiyet duygusuyla ortak bir kültürü ve ortak bir geleceği paylaşan aydınlık yarınları gerçekleştirecek bireyler yetiştirerek Okulumuzu ve ülkemizi daha ileriye taşıyacağımıza güvenim tamdır.

Saygılarımla,

A.Kartal USLUEL
TED Ankara Koleji Vakfı
Yönetim Kurulu Başkanı