BİZİM TİYATRO

 

 

23 Nisan etkinlikleri dolayısıyla gönüllü öğretmenlerimizden oluşan Bizim Tiyatro Ekibi, 27 - 30 Nisan 2012 tarihlerinde Julia Dolanldson'ın en güzel eserlerinden biri olan "Kasabanın En Şık Devi" adlı öyküden yola çıkarak düzenledikleri oyunu sergilediler.

 

Yardımlaşma ve paylaşma temaları üzerine kurulu öyküde, devin yolu bir kasabaya düşer. Biraz kılıksız, hırpani ve pasaklı olmak gibi “küçük” bir sorunu olan dev, kendine yepyeni ve şık giysiler alacak ve kasabanın en şık devi olacaktır. İşte hikaye bundan sonra ilginçleşmeye başlar.  Çok sevimli, yardımsever ve aynı zamanda komik olan bu dev, karşısına çıkan hayvanlara yardım etmek için elinden geleni yapacaktır.

 

Küçük Kolejlilerin ilgiyle izledikleri müzikli oyunda, Türk Eğitim Derneği’nin 10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye Kampanyası’nı desteklemek amacıyla sembolik biletler satıldı.  Biletleriyle içeri giren öğrenciler kendilerini; terzisi, pastanesi, balıkçısı ile devin dolaştığı kasaba buldular. Tüm dekor, sahne tasarımı, kostüm ve  müziklerin öğretmenlerimiz tarafından hazırlandığı oyun, büyük beğeni topladı.

 

Oyunda görev alan Zeynep Ünlü Mutlu, Elif Aslan, Türkan Turan, Ayşe Özmen, Fırat Kabukçu, Eda Akel, Tuğçe Şanver, Esra Şahintaş, Tuğba Pehlivan, Elvan Tükkan ve Ayça Sığırcı’ya çok teşekkür ederiz.

 

< Geri