Haberler

7. ve 10. Sınıf Öğrenci Velilerimize Yönelik “YGA (Young Guru Academy) Yıldızlar Liderlik Programı Semineri”ni Gerçekleştirdik

7. ve 10. Sınıf Öğrenci Velilerimize Yönelik “YGA (Young Guru Academy) Yıldızlar Liderlik Programı Semineri”ni Gerçekleştirdik

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları, 2015-2016 öğretim yılı I. dönem veli seminerleri kapsamında 7. ve 10. sınıf öğrenci velilerimize yönelik “YGA (Young Guru Academy) Yıldızlar Liderlik Programı Semineri”, 24 Ekim 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

TED Ankara Koleji ve YGA (Young Guru Academy) işbirliği ile uygulanacak olan “Yıldızlar Liderlik Programı” hakkında bilgi vermek amacıyla gerçekleştirilen seminer, YGA’nın aynı zamanda “hayal ortağı” olan Genel Müdürümüz Sevinç Atabay’ın açılış konuşması ile başladı. Genel Müdürümüz, böyle bir semineri okulumuzda düzenlemekten duyduğu memnuniyeti belirterek, Türkiye’nin yeni liderlere ihtiyacı olduğunu ve böyle bir programı hayata geçirmekle geleceğin liderlerini yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. YGA’nın Yıldızlar Liderlik Akademisi’nde, TED Ankara Koleji gibi köklü bir okulun da öğrencilerinin bulunmasının, önemine vurgu yaptı.

Daha sonra kendisi de bu süreçten geçmiş olan YGA Başkanı Asude Altıntaş, YGA ve Yıldızlar Liderlik Okulu hakkında velilerimize ayrıntılı bilgi verdi.


Seminer sonunda, Sinan Yaman ve Asude Altıntaş tarafından velilerin soruları cevaplandı. Seminerden oldukça memnun kaldıkları gözlenen velilerimiz, aynı seminerin öğrencilere yönelik olarak da gerçekleştirilmesini istediklerini belirttiler.

Son olarak konuşma yapan YGA Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman herkesin merak ettiği “YGA Nasıl Kuruldu?” sorusuna cevap verdi. YGA’nın kendi yaşamından yola çıkarak ve aldığı eğitimle birlikte ortaya çıkan bir fikir olduğunu belirten Yaman, Peter Drucker’in bir sözünü hatırlatarak “Geri kalmış ülke yoktur, iyi liderlik yapılmamış ülke vardır.” Bizim de iyi liderlik yapacak insanlara ihtiyacımız var.” dedi. İyi liderlerin donanımlı, proje yapabilen ve aynı zamanda sevgi dolu ve vicdanlı kişiler olması gerektiğini belirtti. Liderlerin, birlikte keşfetme, birlikte karar verme, birlikte hareket etme becerilerinin olması gerektiğini ve liderin böyle kişilerle birlikte uçabilmesi gerektiğini ifade etti. Doğan Cüceloğlu’nun “tanıklık” kavramına da değinen Yaman, çocukların evdeki tanıklıklarının çok önemli olduğunu ve kendisinin bu tanıklıklar sayesinde şimdiki konumunda olduğunu vurguladı.

YGA - İlköğretim Programı - 7. Sınıflar

Başvuru Adresi: liderlikokulu.yga.org.tr

Son Başvuru Tarihi: 30 Ekim 2015

 

YGA - Lise Programı - 10. Sınıflar

Başvuru Adresi: www.yga.org.tr

Son Başvuru Tarihi: 3 Kasım 2015

 
Son DüzenlenmeCuma, 06 Kasım 2015 14:04