Cahit Arf: Bir Efsane Böyle Geçti Geçti Oyunu Sergilendi
Lise öğrencilerimiz 15 Mayıs tarihinde Konferans Salonunda Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatı Zümreleri işbirliğinde Prof. Dr. Ali Sinan Sertöz’ün yazdığı "Cahit Arf: Bir Efsane Böyle Geçti" adlı oyunu sahnelediler.
Cumhuriyet’in yetiştirdiği ünlü Türk matematikçi Ord. Prof. Dr. Cahit Arf’in biyografisine odaklanan eserle öğrenciler; matematiğin ezberlenerek değil, keşfederek, anlayarak, bir yaşam biçimi haline getirerek öğrenilmesi gereken bir disiplin olduğunu vurgularken, dersi derste öğrenmenin, soru sormanın önemi üzerinde seyircileri düşündürmüşlerdir.
View the embedded image gallery online at:
https://www.tedankara.k12.tr/index.php/kampuste-yasam/haberler/item/6020-ogrencilerimiz-cahit-arf-bir-efsane-boyle-gecti-adli-oyunu-sahnelediler#sigProId1d7c3ac618
https://www.tedankara.k12.tr/index.php/kampuste-yasam/haberler/item/6020-ogrencilerimiz-cahit-arf-bir-efsane-boyle-gecti-adli-oyunu-sahnelediler#sigProId1d7c3ac618
Son DüzenlenmeCuma, 17 Mayıs 2024 15:41