Kanada Değişim Programı

KANADA DEĞİŞİM PROGRAMI

TED ANKARA KOLEJİ KANADA DEĞİŞİM PROGRAMLARI

TED Ankara Koleji Uluslararası ofisi bünyesinde, Türk Eğitim Derneği ve Kanada Nova Scotia Eğitim Bakanlığı arasında, 2012 yılında imzalanan akademik ortaklık anlaşması kapsamında Kanada değişim programları yürütülmektedir.

Kanada değişim programları 7. ve 8. sınıf düzeyinde akademik ay (1 Eylül -1 Ekim), 9., 10. ve 11. sınıf düzeyinde akademik ay (1 Eylül - 1 Ekim), akademik dönem (2. dönem) ve akademik yıl programları şeklinde uygulanmaktadır.

Program başvuruları

7. ve 8. Sınıflar

7. ve 8. sınıf düzeyinde yapılan öğrenci ve veli seminerleri sonrasında mart ayında yazılı veli bilgilendirmesi yapılmaktadır. Yazılı bilgilendirme sonucunda ailenin ve öğrencinin bireysel başvurusu sonrası programa katılma durumu değerlendirilir. Değerlendirme sonuçlarına göre öğrenciler Kanada akademik ay öğrenci değişim programına gitme fırsatı yakalarlar.

9., 10.  ve 11. Sınıflar

Lise düzeyinde yapılan öğrenci ve veli seminerleri sonrasında Kanada Nova Scotia Eğitim Bakanlığı, İngilizce öğrenci seçme sınavı uygulamaktadır. Sınavda yeterlilik gösteren öğrenci velileri, birebir görüşmelere çağırılarak program ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

·   Program bilgilendirme seminerleri program başvuru sınavı ve program başvuru tarihleri sitede duyurulmaktadır.