Haberler

6. Akıl Oyunları'nda Şampiyonlar Belirlendi

Okulumuzun ev sahipliğinde ve Dünya Zekâ Oyunları Federasyonu’nun Türkiye’deki temsilcisi Türk Beyin Takımı’nın işbirliği ile TED Ortaokulları Arası 6. Akıl Oyunları Yarışması’nı 25 Mayıs 2019 tarihinde Spor Salonumuzda düzenledik.

Öğrencilerin matematiğe olan ilgi, sevgi ve bilgilerini artıracak bir ortamda eğlenceli vakit geçirerek analitik düşünme teknikleriyle tanışmaları, problem çözme, mantık yürütme, hızlı düşünme, çözüm üretme, ekip çalışması gibi becerilerini geliştirmelerinin amaçlandığı yarışmaya bu yıl Okulumuz öğrencilerinin yanı sıra 19 TED Okulundan, üçerli gruplar halinde toplam 66 takım, 198 öğrenci katıldı.

Yarışmanın açılışında gençlere seslenen Ortaokul Müdürümüz Ayşe Nalan Kaskan "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle kurulan 91.yılını kutlayan Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından Türk Eğitim Derneği’nin çatısı altında kurulan 88 yıllık bir okul olan TED Ankara Koleji'nde sizleri misafir etmekten onurluyuz, gururluyuz. Çocuklarımızın sahip oldukları akıl, zeka ve tüm performanslarını ortaya koyacaklarını, ulaşabilecekleri en mükemmel sonuca ulaşacaklarından eminiz." diyerek yarışmaya katılan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Ortaokul Matematik Zümre Başkanımız Melih Narlı ise konuşmasında katılan tüm okullara teşekkür ederek, "Burada bulunmanız, okullarınızı temsil etmeniz, yaşamınızda hatırlayacağınız çok önemli bir deneyim olacaktır."dedi. 

Yarışmanın öğleden önceki bölümünde Akıl Oyunları, Matematik, Sudoku, Kelime Oyunları, Mesafeler ve Mekanik Oyunlar kategorilerinde takım yarışmaları yapıldı. Öğleden sonra ise en yüksek puanı elde eden 7 takımın öğrencileri arasında bireysel finaller yapıldı. Yarışmanın sonucunda takım halinde ve bireysel olarak ilk üç dereceyi elde edenlere törenle ödülleri verildi.

Takım yarışmalarında:

 TED Polatı Koleji (1) birinci,

TED Ankara Koleji (4) ikinci,

TED Isparta Koleji (3) üçüncü oldu.

Bireysel dalda :

Gözdenur Kalem (TED Polatlı Koleji) 1.

Nehir Kavak (TED Ankara Koleji) 2.

Arman Ayten (TED Polatlı Koleji) ve Damla Atar (TED Ankara Koleji) 3. oldular.

 

Son DüzenlenmeSalı, 28 Mayıs 2019 08:45