Haberler

2.Stem Jam Etkinliğimizi Gerçekleştirdik

Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl okulumuz tarafından düzenlenen STEM JAM yarışmasının ikincisi bu yıl 9 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi. Yarışma, öğrencilerimizde 21. Yüzyıl becerilerini geliştirmek amacıyla okulumuzda yürütülen “Çoklu Çözümler” projesinin bir boyutu olarak Program Geliştirme, Ölçme ve Değerlendirme Birimi uzmanları, Fen Bilimleri laboratuvar ve Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimiz tarafından organize edildi. Yarışmaya 4. sınıf öğrencilerimizden oluşturulan takımlar katıldı. 

İlkokul Kolej Sokağı’nda yapılan açılış töreninin ardından öğrenciler görev yerlerine geçtiler. Takımlar, kendilerine verilen görevlerde bilgi ve becerilerini yaratıcılıkları ile birleştirerek tasarım süreçlerine uygun şekilde ürün tasarladılar. Daha sonra kodlama becerilerini kullanarak tasarladıkları ürünlere ilişkin makey makey kiti ile çalışabilen bir bilgisayar oyunu geliştirdiler. Tüm takımlar kendilerine verilen süre içerisinde görevlerini başarı ile tamamladı. 

Takımlar Fen Bilimleri, Fizik ve Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ile Program Geliştirme, Ölçme ve Değerlendirme Birimi uzmanlarından oluşan jüriye tasarladıkları ürün ve oyuna yönelik bilgilendirme yaptılar. Jüri üyeleri belirlenen ölçütlere göre değerlendirmelerini tamamladı.

10 Mayıs 2018 tarihinde İlkokul Kolej Sokağı’nda yapılan ödül töreninde yarışmada dereceye giren sınıflar açıklanarak öğrencilerimize başarı belgeleri verildi. 

Tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Dereceler

Sınıflar

Öğrenciler

Yarışmanın Birincisi

4-M

Ayda İnal 

Çınar Çaçan

Umut Çakar

Deren Toker

Yarışmanın İkincisi

4-K

Arda Demirel

Damla Köktaş 

Eylül Erol

Alper Önsoy

Yarışmanın Üçüncüsü

4-H

Defne Arıhan 

Ela Topal

Alaattin Kaan Ural

Metin Yiğit Turgut

En İyi Programlama Ödülü

4-E

Defne Tan 

Leyla Yalçın

Kerem Özdemir

Çınar Akalın

En İyi Tasarım Ödülü

4-İ

Derin Oflaz 

Ada Ataylar

Emre Özer

Orkun Küçükgüngör

En Yenilikçi Çözüm Ödülü

4-O

Devrim Selam 

Sariye Kübra Özsoy

Arda Oral 

Töre Deniz Yıldırım

En Duyarlı Proje Ödülü

4-S

Beril Bayındır 

Alkan Yalçınkaya

Mete Aslan

Tunç Barak

 

Son DüzenlenmeSalı, 15 May 2018 09:05