Duyurular

Yeni Koronavirüs (Covid-19) Salgını hk. bilgilendirme

Değerli Velilerimiz,

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları olarak, Çin’de başlayan Yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle; Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının okullara yönelik hazırladığı önlemleri uygulamaktayız. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü ve diğer Ulusal Sağlık Otoritelerinin bilgilendirmelerini takip ediyoruz. 

Bu doğrultuda almış olduğumuz tedbirleri sizlerle paylaşmak istedik.

Öğrencilerimize Gribal Enfeksiyonlardan korunmak için el yıkamanın önemini anlatan görsellerle eğitim verilmekte, öğretmenlerimiz de öğrencilerimizin bu konudaki davranışlarını takip etmektedirler.

Sınıfların ve tüm kapalı ortamların sık sık havalandırılmasına dikkat edilmekte, havalandırmanın önemi hakkında öğretmenlerimiz ve temizlik personeli sürekli bilgilendirilmektedirler.

Uygun görülen yerlere el dezenfektanları konulmuştur.

Tüm Kampüs Revirlerimizin ihtiyaçları gözden geçirilmiş olup gerekli olabilecek tıbbi malzemeler temin edilmiştir.

Geçtiğimiz hafta sonu solunum yolları ile bulaşan enfeksiyonları ve bunların etkeni mikroorganizmalara karşı hipoklorit esaslı yüzey dezenfektanlarıyla kapsamlı bir hijyen işlemi uygulanmış olup, Kampüs içindeki elle temas edilen bütün alanlar dezenfekte edilmiştir.

Okullarımızda öğrenci ve personelimizi taşıyan servis araçlarına dezenfeksiyon işlemleri uygulanmış olup; araç şoförleri iç mekan temizliğine daha fazla önem vermeleri konusunda uyarılmıştır.

Hizmet aldığımız temizlik firmasının yaptığı temizlik rutinleri Covid-19 hastalığına uygun olarak yeniden planlanmıştır, özel alanların temizliğinde halen kullanmakta oldukları deterjanlar haricinde çamaşır suyu da kullanarak temizlik yapmaları sağlanmıştır.

Yemekhane ve kantin  çalışanlarına Covid-19 hastalığı konusunda eğitim verilmiş olup yemek üretimi ve servisi esnasında personelin maske kullanımı takip edilmektedir.

Koronavirüs olmasa da influenza virüsü bizim için özellikle kış aylarında tehdit kaynağı olduğundan soğuk algınlığı, grip belirtileri gösteren, özellikle ateş ve öksürük bulguları olan öğrenciler ya da çalışanlar revirlere başvurduğunda mutlaka izole edilerek okul ortamından uzaklaştırılmakta ve raporlandırılmaktadır.

Siz Değerli Velilerimizden de bu dönemde, ateşi olan veya ateşi olmasa bile ilaç tedavisi devam eden öğrencimizi Okula göndermemenizi rica ederiz. Çünkü bu durumdaki öğrencimizi revirde yatırmamız, revire daha sonra gelecek öğrencilerimiz için risk oluşturacaktır.

Sosyal medyada  yer alan bilgi kirliğinden uzak durmak, kaynağı belli bilimsel açıklamaları takip etmek yersiz korku ve paniği engelleyecektir.

Özellikle yurtdışına yapılan seyahatler için hastalık bulaşma riski konusunda velilerimizin Dünya Sağlık Örgütü ve Ulusal Sağlık Otoritelerinin duyurularını takip etmeleri uygun olacaktır. Seyahat dönüşü öğrencimizin sağlık durumunun öğrencimiz okula başlamadan Okul Yönetimiyle paylaşılması beklenmektedir.

Saygılarımızla,

TED Ankara Koleji

Bilgi için: www.hsgm.saglik.gov.tr

 https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/bulasici-hastaliklar/2019-n-cov.html