8. Sınıf Öğrencileri Ortak Sınavları

 

 

 

T.C.

GÖLBAŞI KAYMAKAMLIĞI

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu Müdürlüğü

 

Sayı  : B.08.4.MEM.2.06.51.04-125[39]-                                                           23 Kasım 2013

Konu : 8. Sınıf Öğrencileri Ortak Sınavları                                                    

Sayın Veli,

Tüm 8.sınıf öğrencilerimiz için zorunlu olan, Milli Eğitim Bakanlığı 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Ortaöğretime Geçiş Sistemi Ortak Sınavlar uygulama takvimi ekte gönderilmektedir. Öğrencilerimiz ortak sınavlara girmek için ayrıca başvuru yapmayacaklar ve okulumuzda sınava gireceklerdir.  Öğrencinin sınava gireceği sınıf ve sıra bilgisi e-okul ve veli bilgilendirme sistemi üzerinde yayımlanmakta ve okulumuz panolarında da ilan edilmektedir. Ortak sınavların sonuçları ise Bakanlık tarafından, sınav takviminde belirtilen tarihlerde e-Okul sistemine işlenecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecektir.

 Ortak sınavların uygulanması, sınavı yapılan derslerin ağırlık katsayıları, sınavın değerlendirilmesi, Yıl Sonu Başarı Puanı, Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı, Ortaöğretime Yerleştirmeye Esas Puanın hesaplanması, Ek Puan ve sınavla ilgili diğer genel açıklamalar, Bakanlığımız (http//oges.meb.gov.tr) ve okulumuzun web sayfalarında yayınlanmakta olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi e-Kılavuzunda yayınlanmaktadır. Ortak sınavlarla ilgili yapılan son değişikliklere de http://golbasi06.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR

SINAV UYGULAMASI: Öğrenciler, sınav salonlarına gelirken yanlarında kullanımı saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat getiremez. Ayrıca, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo, mp3 çalar gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazları da getiremeyeceklerdir. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle tutanakla geçersiz sayılacaktır.

Öğrencilerimiz sınava mutlaka okul kıyafetleri ile geleceklerdir. Beden Eğitimi kıyafetleri ile de gelinmeyecektir. Her bir ders için, sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde gelen öğrenciler sınava alınacak; ancak, geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecektir. Her dersin sınavında, ilk 20 dakika süresince öğrenciler sınıflardan çıkamayacak, 20. Dakikadan sonra, isteyen öğrenci sınıftan çıkabilecektir.  Sınavlarda görevlendirilecek öğretmenler, kendi okullarından farklı bir okulda görevlendirilecektir. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Sınavlarla ilgili genel sonuç analizleri yayınlanmayacak; dolayısıyla, birinci olan iller ve öğrenciler açıklanmayacaktır. Öğrencilerin sınav sonuçları, Bakanlık tarafından,  e-okul sistemine işlenecek ve öğrenciler sınav sonuçlarını bu sistem üzerinden öğrenebilecektir.

ULAŞIM VE SERVİSLER: 28-29 Kasım tarihlerinde öğrencilerimizin okulumuza ulaşımları öğrenci servisleri ile sağlanacaktır. Öğrenci servisleri öğrencilerimizi sabah her zamanki saatte evlerinden alarak okula getireceklerdir. Ayrıca isteyen velilerimiz öğrencilerimizi okula kendi araçları ile de getirebileceklerdir.

Öğrencilerimizin geç kalmamaları ve mağdur olmamaları için gerekli tedbirlerin alınması, öğrencilerimizin en geç saat 08:30 da okulumuzda olmaları gerekmektedir. Sınav bitiminde ise saat 12.10 ’da öğrencilerimiz servislerine binerek evlerine döneceklerdir.

Sınav günlerinde öğrencilerimize yemek çıkmayacaktır.

Bilgi edinilmesini ve gereğini önemle rica ederim.

 

 

              Zühal ÜSTÜNDAĞ

            TED Ankara Koleji Vakfı

                Özel Ortaokulu Müdürü

 

 

 

ORTAK SINAVLAR UYGULAMA TAKVİMİ

Sınıf

Dönem

Sınav Tarihleri

Mazeret Sınavı Tarihleri

Sınav Sonuçlarının İlanı

8.Sınıf

I.Dönem

28-29 Kasım 2013

14-15 Aralık 2013

Ocak 2014

8.Sınıf

II.Dönem

28-29 Nisan 2014

10-11 Mayıs 2014

Haziran 2014

 

 

ORTAK SINAVLAR 1.GÜN OTURUMLARI

Ders Adı

Başlama Saati

Soru Sayısı

Süresi

TÜRKÇE

09:00

20

40 Dakika

MATEMATİK

10:10

20

40 Dakika

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ

11.20

20

40 Dakika

 ORTAK SINAVLAR 2.GÜN OTURUMLARI

Ders Adı

Başlama Saati

Soru Sayısı

Süresi

FEN ve TEKNOLOJİ

09:00

20

40 Dakika

T.C. İNKILÂP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK

10:10

20

40 Dakika

YABANCI DİL

11:20

20

40 Dakika

44

Aktif Ziyaretçi:  26